MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ / GIDA MÜHENDİSLİĞİ
4.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BENG2002 ORGANIC CHEMISTRY 3+0+0 Zorunlu 3
BENG2004 ANALYTICAL CHEMISTRY 3+0+0 Zorunlu 3
BENG2006 ANALYTICAL CHEMISTRY LABORATORY 0+2+0 Zorunlu 2
FENG2002 MASS AND ENERGY BALANCES 3+0+0 Zorunlu 4
FENG2008 PRACTICAL TRAINING I 0+0+0 Zorunlu 7
UNIV2008 PRINCIPLES OF ATATURK & HISTORY OF TURKISH REVOLUTION II 2+0+0 Zorunlu 2
UNIV2018 HISTORY OF CIVILIZATION AND SCIENCE 2+0+0 Zorunlu 2
[G] FENG-4 DEPARTMENTAL TECHNICAL ELECTIVES - Seçmeli 0
Toplam AKTS 23
Seçmeli Dersleri Göster Seçmeli Dersler
5.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
FENG3001 FLUID MECHANICS 3+0+0 Zorunlu 6
FENG3003 THERMODYNAMICS 3+0+0 Zorunlu 5
FENG3005 FOOD AND AGRICULTURAL MICROBIOLOGY 3+0+0 Zorunlu 4
FENG3007 FOOD AND AGRICULTURAL MICROBIOLOGY LABORATORY 0+2+0 Zorunlu 2
MBGE3001 BIOCHEMISTRY I 3+0+0 Zorunlu 4
[G] FENG-5 DEPARTMENTAL TECHNICAL ELECTIVES - Seçmeli 0
Toplam AKTS 21
Seçmeli Dersleri Göster Seçmeli Dersler
6.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
FENG3002 FOOD AND AGRICULTURAL CHEMISTRY 4+0+0 Zorunlu 5
FENG3004 FOOD AND AGRICULTURAL CHEMISTRY LABORATORY 0+2+0 Zorunlu 2
FENG3006 HEAT AND MASS TRANSFER 4+0+0 Zorunlu 6
FENG3008 FOOD AND BIO-PROCESSING TECHNOLOGIES 4+0+0 Zorunlu 6
FENG3010 PRACTICAL TRAINING II 0+0+0 Zorunlu 6
Toplam AKTS 25
7.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
FENG4001 PROJECT WORK 0+4+0 Zorunlu 5
FENG4003 PROCESS DESIGN 2+2+0 Zorunlu 5
[G] FENG-7 DEPARTMENTAL TECHNICAL ELECTIVES - Seçmeli 0
Toplam AKTS 10
Seçmeli Dersleri Göster Seçmeli Dersler
8.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
FENG4002 PRODUCT AND PLANT DESIGN 2+2+0 Zorunlu 5
FENG4004 FOOD ENGINEERING OPERATIONS LABORATORY 0+4+0 Zorunlu 5
[G] FENG-8 DEPARTMENTAL TECHNICAL ELECTIVES - Seçmeli 0
Toplam AKTS 10
Seçmeli Dersleri Göster Seçmeli Dersler