MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ / GIDA MÜHENDİSLİĞİ PR. (İNGİLİZCE)
1.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
CENG-1003 BİLGİSAYAR I 2+0+0 Zorunlu 3
UNIV-1001 İNGİLİZCE I 3+0+0 Zorunlu 4
UNIV-1005 MATEMATİK I 4+0+0 Zorunlu 6
UNIV-1007 KİMYADA KAVRAMLAR 3+0+0 Zorunlu 5
UNIV-1011 SOSYAL SORUMLULUK 0+2+0 Zorunlu 2
UNIV-1015 TÜRK DİLİ ve EDEBİYATI 2+0+0 Zorunlu 2
UNIV-1017 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ I 2+0+0 Zorunlu 3
UNIV-1019 FİZİK I 3+2+0 Zorunlu 5
Toplam AKTS 30
2.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
CENG-1004 BİLGİSAYAR II 2+0+0 Zorunlu 3
UNIV-1002 İNGİLİZCE II 3+0+0 Zorunlu 4
UNIV-1006 MATEMATİK II 4+0+0 Zorunlu 6
UNIV-1008 BİYOLOJİDE KAVRAMLAR 3+0+0 Zorunlu 4
UNIV-1016 TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI II 2+0+0 Zorunlu 2
UNIV-1018 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ II 2+0+0 Zorunlu 3
UNIV-1020 FİZİK II 2+2+0 Zorunlu 5
UNIV-1022 GIDA VE TARIM UYGULAMALARI 2+4+0 Zorunlu 3
Toplam AKTS 30
3.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BENG-2001 ENDÜSTRİYEL MALZEMELER 3+0+0 Zorunlu 4
CENG-2001 C PROGRAMLAMA 2+2+0 Zorunlu 4
ECOD-2013 EKONOMİYE GİRİŞ 3+0+0 Zorunlu 4
UNIV-2003 OLASILIK VE İSTATİSTİK 3+0+0 Zorunlu 5
UNIV-2005 BİLİMSEL YAZIM VE SUNUM TEKNİKLERİ 2+0+0 Zorunlu 3
UNIV-2007 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ I 2+0+0 Zorunlu 2
UNIV-2017 DİFERANSİYEL DENKLEMLER 4+0+0 Zorunlu 6
UNIV-2019 MÜHENDİSLİK ORYANTASYONU 2+0+0 Zorunlu 2
Toplam AKTS 30
4.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BENG2002 ORGANİK KİMYA 3+0+0 Zorunlu 3
BENG2004 ANALİTİK KİMYA 4+0+0 Zorunlu 4
BENG2006 ANALİTİK KİMYA LABORATUVARI 0+3+0 Zorunlu 3
FENG2002 KÜTLE VE ENERJİ DENKLİĞİ 3+0+0 Zorunlu 4
FENG2008 STAJ I 0+0+0 Zorunlu 7
UNIV2008 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ II 2+0+0 Zorunlu 2
[G] SEC4 SEÇMELİ - Seçmeli 5
[G] SSEC4 SOSYAL SEÇMELİ - Seçmeli 2
Toplam AKTS 30
Seçmeli Dersleri Göster Seçmeli Dersler
5.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
FENG3001 AKIŞKANLAR MEKANİĞİ 3+0+0 Zorunlu 5
FENG3003 TERMODİNAMİK 3+0+0 Zorunlu 5
FENG3005 GIDA MİKROBİYOLOJİSİ 3+0+0 Zorunlu 4
FENG3007 GIDA MİKROBİYOLOJİSİ LABORATUVARI 0+2+0 Zorunlu 2
FENG3009 FERMENTASYON TEKNOLOJİSİ 2+0+0 Zorunlu 2
MBGE3001 BİYOKİMYA I 4+0+0 Zorunlu 5
[G] SEC5 SEÇMELİ - Seçmeli 5
[G] SSEC5 SOSYAL SEÇMELİ - Seçmeli 2
Toplam AKTS 30
Seçmeli Dersleri Göster Seçmeli Dersler
6.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
FENG3002 GIDA KİMYASI 4+0+0 Zorunlu 5
FENG3004 GIDA KİMYASI LABORATUVARI 0+2+0 Zorunlu 2
FENG3006 ISI VE KÜTLE TRANSFERİ 4+0+0 Zorunlu 6
FENG3008 GIDA VE BİYOİŞLEME TEKNOLOJİLERİ I 4+0+0 Zorunlu 6
FENG3010 STAJ II 0+0+0 Zorunlu 6
[G] GIDSEC6 SEÇMELİ - Seçmeli 5
Toplam AKTS 30
7.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
FENG4001 PROJE ÇALIŞMALARI 0+4+0 Zorunlu 5
FENG4003 PROSES TASARIMI 2+2+0 Zorunlu 5
FENG4005 GIDA VE BİYOİŞLEME TEKNOLOJİLERİ II 3+0+0 Zorunlu 5
FENG4007 PROSES KONTROL 3+0+0 Zorunlu 5
[G] SEC7 SEÇMELİ - Seçmeli 10
Toplam AKTS 30
Seçmeli Dersleri Göster Seçmeli Dersler
8.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
FENG4002 ÜRÜN VE FABRİKA TASARIMI 2+2+0 Zorunlu 5
FENG4004 GIDA MÜHENDİSLİĞİ OPERASYONLAR LABORATUVARI 0+4+0 Zorunlu 5
[G] SEC8 SEÇMELİ - Seçmeli 20
Toplam AKTS 30
Seçmeli Dersleri Göster Seçmeli Dersler